A felmérésben arra is kíváncsiak, hogy a megkérdezettek mennyire tekintik vállalkozóbarátnak a fővárost, szerintük kellőképp karolja-e fel a tehetségeket, illetve hogy miért tartják vonzónak. A cél, hogy kiderüljön, hogyan tudna Budapest még ideálisabb környezetet teremteni az ide érkező tehetséges fiataloknak.
Magyarország alapvetően jól áll a tehetségek felkarolásában: a világ 134 országát összehasonlító Global Talent Competitiveness Index (GTCI) azt vizsgálja, hogy az egyes országok milyen hatékonyan kezelik és kamatoztatják a tehetséget, és ez alapján évről évre felállítanak egy listát. Ezen Magyarország jelenleg a 38. helyen áll.
A fiatalok jövőképének kutatását ez a lista is motiválja: a fővárost a nemzetközi térben elhelyezve teszi fel azokat a kérdéseket, hogy hogyan tud Budapest állandó kapcsolatban maradni a fiatalokkal és miképpen tud vonzó alternatívát kínálni a tehetségeknek.
Az adatgyűjtés és az elemzés túlmutat a fiatalok elvárásainak, vágyainak megismerésén és a városhoz kötődés érzelmi, boldogulási szempontjain, mert az Egyesület az eredményekre építve egy átfogó jövőképplatform (future platform) megalkotását tervezi. A célunk az, hogy megértsük, megismerjük és erre alapozva felvázoljuk, hogy mi teremt és mi nem teremt kötődést, kapcsolatot a fővároshoz, mi lehet Budapest vonzereje az itt élőknek, az ide költözőknek, a vállalkozóknak, a hazai és külföldi egyetemistáknak, hogy aztán a tanulságok mentén azon dolgozhassunk, hogy a mai fiatalok, gyermekeik és unokáik egy még élhetőbb, még vonzóbb városban élhessenek a jövőben.
A felmérés elindítása a Budapest Global Egyesület szívügye, bemutatkozásunk egyik jelentős állomása, mely jelzi az igazgatóság elkötelezettségét aziránt, hogy a főváros a vállalatokkal, az oktatási intézményekkel és az egyetemekkel együtt tegyen a város fejlődésért és jövőjéért.
Ha többet szeretne megtudni a kutatásról, vagy csatlakozni szeretne, kérem, keressen meg a nagy.marta@budapestglobal.org e-mail-címen.