A szervezetről:
A városok számos összetett és dinamikus kihívással néznek szembe napjainkban, főként a klímaváltozás, a gyors technológiai fejlődés, és a növekvő gazdasági versenynek köszönhetően. A megoldás érdekében megkerülhetetlen a kulcsfontosságú városi szereplők összefogása. Budapest felismerte ennek szükségességét, és 2021-ben kezdeményezte a Budapest Global Egyesület (a továbbiakban: Egyesület, Budapest Global) —egy független, köz-és magánszektor közötti platform—felépítését, amely lehetővé teszi a hosszútávú, strukturált együttműködést a Fővárosi Önkormányzat, üzleti szervezetek és tudományos intézetek között. A cél, hogy Budapest egy globálisan beágyazott, versenyképes és élhető város legyen.
Az Egyesület a köz, magán és civil szereplők szövetségére épít, és mobilizálja a náluk megtalálható vezetői tudást, szakértelmet és erőforrásokat a hatásorientált projektek és együttműködések kezdeményezése érdekében. A Budapest Global összekötőként és katalizátorként működik: támogatva az új ötletek, tudás és információ cseréjét; fórumot biztosítva Budapest jövőbeli fejlesztéseinek; mobilizálva a tagok erőforrásait, szakértelmét és vezetői tudását; létrehozva a kulcsfontosságú szereplők hálózatát és biztosítva a jógyakorlatok láthatóságát.
A Budapest Global tevekénységét három fő téma mentén szervezi: tehetségvonzó város, okos- és technológiabarát város és fenntartható város.
Az Egyesület operatív, koordináló feladatokat ellátó ügyvezető testülete az Elnökség, melynek munkaszerve a Titkárság. A Titkárság legalább 3 és legfeljebb 10 főből áll, élén az Igazgatóval. Az egyesületi Alapszabály értelmében a Titkárság feladatai közé tartozik különösen: az Elnökség munkájának segítése a napi operatív feladatok ellátásában; a különböző projektek meghatározásában, előkészítésében, lebonyolításában történő közreműködés; az Elnökség által meghatározott eseti feladatok végrehajtásában történő részvétel.
Főbb feladatok:
- Az Egyesület vezetése növekedés, hatás és siker eléréséért;
- Az Elnökség által jóváhagyott projektek kezdeményezésének és előkészítésének koordinációja és felügyelete;
- Támogatásgyűjtés (fundraising), az Elnökség támogatása a támogatásgyűjtési (fundraising) célok elérésében;
- Bizalom kiépítése, és kapcsolattartás a fő partnerekkel és érdekeltekkel;
- Az egyesületi tagok bevonása különböző tevékenységekbe (testületi és elnökségi gyűlés, találkozók, projektek, kapcsolatépítés stb.)
- Kezdeti folyamatok elindítása: az igazgató építi fel a Titkárságot, mint szervezeti egységet, valamint szervezi meg a Titkárság munkáját. Az igazgató indítja be operatív szinten a Budapest Global Egyesület munkáját;
- Az igazgató irányítja az Egyesület operatív működését, beleértve az Elnökséget, központi működést, projektinkubációt, kommunikációt, az adminisztratív és pénzügyi csapatot.
- Stakeholder management operatív koordinációja;
- Az Egyesület pénzügyeinek felügyelete, költségvetéstervezés és irányítás, jóváhagyások beszerzése az Elnökségtől;
- Jelentés az Elnökség felé a szervezet eredményeiről, személyzeti ügyekről és munkamenetről, projektekről, mérföldkövekről
- Javadalmazás: versenyképes fizetés.
Munkakör betöltésének feltételei:
- Egyetemi végzettség kapcsolódó területen (MBA előnyt jelent);
- Kiváló angol és magyar nyelvtudás;
- A vezető sikeres igazgatói vagy felsővezetői múlttal, és 8-10 éves szakmai tapasztalattal rendelkező szakemberek—nonprofit vagy profitorientált szervezetből—közül kerül kiválasztásra. Előnyt jelent a nemzetközi környezetben szerzett tapasztalat.
- Magasszintű vezetői és tárgyalói készség, megkérdőjelezhetetlen üzleti etika.
- Vállalkozói szellem – a rendelkezésre álló erőforrásokból kell majd egy új csapatot felépíteni és vezetni.
- Korábbi tapasztalat az alábbi területeken: innováció menedzsment, üzletfejlesztés és adminisztráció, hosszú távú stratégia kidolgozása és megvalósítása, bevételek és nyereségkezelés, beleértve a költségfejlesztést, és a pénzügyi eredménygazdálkodást, pénzgyűjtés (fundraising) és donorkezelés.
- Az ideális jelölt hosszú időt töltött Budapesten, jól ismeri a város lakóinak életét és igényeit, valamint szenvedélye a főváros. Átfogó/beható ismeretekkel rendelkezik az aktuális fővárosi gazdasági helyzetről, politikai viszonyokról és a civil szféráról, különös tekintettel a városi innovációkra.
- A közérdekképviselet, és szervezeti médiastratégia megvalósítása terén szerzett tapasztalat előnyt jelent.
- Büntetlen előélet.
Pályázati anyag:
- CV,
- motivációs levél.
A pályázatot a bérigény megjelölésével kérjük benyújtani az info@budapestglobal.org email címre. A pályázati dokumentumok mellett kérjük az aláírt adatvédelmi nyilatkozatot is mellékelni. A pályázattal kapcsolatos adatvédelmi tájékoztató ITT érhető el.
A pályázat benyújtási határideje: 2023. január 15.
A pályázattal kapcsolatos kérdéseket is a fenti email címre kérjük megküldeni.
A kiválasztási folyamat menete:
- A beérkező pályázatok alapján kiválasztásra kerülnek az igazgatói shortlist jelöltek.
- Év elején, várhatóan februárban kerül sor a shortlist jelöltek meghallgatására. A Kiválasztási Bizottság előtt való meghallgatás során a jelöltek egy konkrét megoldandó feladat bemutatásán és a saját szakmai múltjából hozott példán keresztül adnak bizonyságot arról, hogy potenciálisan alkalmasak a feladatok elvégzésére.
- A Kiválasztási Bizottság a meghallgatásokat követően javaslatot tesz az Elnökség részére az igazgatói pozícióra legalkalmasabbnak ítélt személyekről (3 fő).
- Ennek alapján az igazgató kiválasztásáról a Budapest Global Egyesület Elnöksége dönt és az Alapszabály VII. fejezet 9. b) pontja szerint megbízza a Budapest Global Egyesület Titkárságának igazgatóját.